Olsztyn i Janów organizatorami Balonowych Mistrzostw Polski 2018

Na terenie jurajskich gmin Janów i  Olsztyn w 2018 roku odbędą się XXXIV Balonowe Mistrzostwa Polski – taką decyzję podjęła Komisja Balonowa działająca przy Aeroklubie Polskim w Warszawie.

Współorganizatorami zawodów zaplanowanych na 19 – 22 lipca 2018 r. jest Aeroklub Śląski oraz Stowarzyszenie Miasto Sportu.

Wydarzenie będzie niezwykłym połączeniem sportu balonowego z widowiskiem dla publiczności. Uczestnicy będą mogli podziwiać start ponad 40 ekip z kraju i z zagranicy. Bogaty program imprezy pozwoli poznać baloniarstwo od najpiękniejszej strony.

– To dla nas dobra promocja. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na organizatorów tego wydarzenia. Razem z Gminą Janów, zabiegaliśmy o przeprowadzenie zawodów o randze Mistrzostw Polski. Będzie to niewątpliwie atrakcja dla publiczności, promocja regionu oraz wydarzenie medialne – mówi wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Pierwsze balony pojawią się wieczorem w czwartek, 19 lipca, natomiast zakończenie imprezy planowane jest na niedzielę, 22 lipca.

– Rozgrywane w 2018 r. Balonowe Mistrzostwa Polski, będą jednocześnie drugą edycją Jurajskich Zawodów Balonowych, ponieważ Gmina Janów była już gospodarzem podobnego wydarzenia w 1998 roku. Tak jak poprzednio liczymy na masowy udział fanów sportów balonowych, tym bardziej, że będzie można odbyć podniebną podróż balonem – informuje wójt Gminy Janów, Joanna Ścigaj.

Imprezie towarzyszyć będą, w Janowie – Podniebny Festiwal Jazzu Tradycyjnego ,,Swinging Golden Stream”. natomiast w Olsztynie – Jurajski Festiwal Sztuki i Wina.